بانک کتاب ثبت لینک
بستن تبلیغات [X]
برش لیزر استیل : برش لیزر استیل

نت پیانو نت ویولن نت سنتور نت گیتار

برش لیزر استیل

استیل از آلیاژهای بسیار پر کاربردی میباشد که از ترکیب عناصری همچون آهن و کربن ساخته میشود. البته مقدار کربنی که برای ساخت استیل به کار میرود بسیار پایین است و در حدود ۲ درصد میباشد. روش های زیادی برای برش استیل مانند لیزر، پلاسما و واترجت وجود دارد که در این بین روش برش لیزر استیل از همه پرکاربرد تر میباشد.

در روش برش لیزر استیل خروجی کار بسیار با کیفیت میباشد و سرعت انجام کار نیز بسیار بالاتر است. در روش برش لیزر استیل ابتدا لیزر توسط دستگاه به سطح ورق استیل تایبده میشود و سپس نقطه مورد نظر ذوب میشود. همین ذوب شدن محل برش باعث میشود تا کار بسیار تمیز و بی نقص انجام شود.

استیل مانند برخی فلزات همچون آلومینیوم دارای خاصیت انعطاف پذیری میباشد که همین موضوع حساسیت برش آن را افزایش داده است. در برش لیزر استیل هیچگونه خمیدگی و یا فرو رفتگی در کار ایجاد نمیشود و خروجی بسیار تمیزی را ایجاد میکند.

با برش لیزر استیل میتوانید این فلز را به تعداد دلخواه برش داده و تقسیم کرده و یا حکاکی هایی را بر روی آن انجام داد. تمامی مراحل انجام کار نیز به صورت کاملا کامپیوتری انجام میشود و هیچگونه دخالت دستی در آن وجود ندارد.

[ بازدید : 3 ]

[ سه شنبه 25 ارديبهشت 1397 ] [ 16:14 ] [ مبنا ]

[ ]